Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 00:40
Додај аларм
Забранета историја - poster
жанрДокоментарен
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Забранета историја

Forbidden History (2013)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

800

Содржина

сезона: 3
епизода: << 6

Џејми патува до локациите, градбите и местата поврзани со Артур и се среќава со лингвист кој е убеден дека секоја приказна и лик во легендата се темелат на некаков историски факт.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

четврток, 20. септември 2018
00:20 Viasat History Zabranjena povijest 4, epizoda 3.
четврток, 20. септември 2018
05:15 Viasat History Zabranjena povijest 2, epizoda 2.
четврток, 20. септември 2018
08:15 Viasat History Zabranjena povijest 5, epizoda 1.
четврток, 20. септември 2018
21:40 Viasat History Zabranjena povijest 5, epizoda 3.
сабота, 15. септември 2018
00:40 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме