Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat Nat./Hist. HD 22:00
Додај аларм
Втора светска војна: Цената на империјата - poster
жанрДокоментарен
Војна
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Втора светска војна: Цената на империјата

World War II: The Price of Empire (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

468

Содржина

сезона: 1
епизода: << 7 >>

Ескалирањето на војната на Истокот од страна на Јапонија е ефективно, но и покрај успехот, јасно е дека ќе бидат поразени. Ја предизвикале воената моќ на САД.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

среда, 26. септември 2018
22:15 Viasat Nat./Hist. HD II. svjetski rat: cijena Carstva, epizoda 5.
петок, 28. септември 2018
03:00 Viasat Nat./Hist. HD II. svjetski rat: cijena Carstva, epizoda 5.
сабота, 29. септември 2018
10:05 Viasat History II. svjetski rat: cijena Carstva, epizoda 10.
сабота, 29. септември 2018
11:00 Viasat History II. svjetski rat: cijena Carstva, epizoda 11.
вторник, 16. октомври 2018
22:40 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме