Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 06:00
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Бетмен против Супермен: Зора на правдата - poster
РежијаZack Snyder
СцеаристChris Terrio
David S. Goyer
рејтинг6.6/10
жанрАкција
Авантура
Научна фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (7)

Број на коментари (-)

Бетмен против Супермен: Зора на правдата

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.1/10)

Посета

1430

Содржина

Бетмен и Супермен се караат околу различните филозофии за видот на хероизам што е потребен за да се заштити светот. Сепак, тие двајцата наскоро се присилени да се соочат со уште поголема закана од злобниот милијардер Лекс Лутор.
Од режисерот Зак Шнајдер пристигнува „Бетмен против Супермен: Зора на правдата“, со Бен Афлек во улогата на Бетмен / Брус Вејн и со Хенри Кавил во улогата на Супермен / Кларк Кент во првото спојување на овие два лика на големиот екран. Додека Готам Сити стравува од нова закана, општеството е во дилема каков херој му е потребен. А додека Бетмен и Супермен војуваат меѓусебно, набргу се појавува нова закана што уште повеќе го загрозува човештвото.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 30. септември 2018
06:00 HBO Бетмен против Супермен: Зора на правдата
недела, 30. септември 2018
07:45 HBO PL Бетмен против Супермен: Зора на правдата
недела, 30. септември 2018
17:25 HBO Бетмен против Супермен: Зора на правдата
недела, 30. септември 2018
17:40 HBO PL Бетмен против Супермен: Зора на правдата


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме