Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
FOX Movies 23:45
вторник 23. октомври 2018
Додај аларм
Пиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецот - poster
РежијаGore Verbinski
СцеаристTed Elliott
Terry Rossio
рејтинг7.3/10
жанрАкција
Авантура
Фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (33)

Број на коментари (-)

Препораки
Umri muški 4.0
Umri muški 4.0
2007img/kanali/prva-plus.jpg
Odabrani
Odabrani
1990img/kanali/pink-2.jpg
Igre gladi: Plamen
Igre gladi: Plamen
2013img/kanali/b92.jpg
U zmajevom gnijezdu
U zmajevom gnijezdu
1973img/kanali/b92.jpg

Пиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецот

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.5/10)

Посета

9946

Содржина

Капетан Џек Спароу е заробен во уште една мрежа од натприродни интриги. Иако проклетството на „Црниот бисер е поништено, една уште поголема опасност им се заканува на капетанот и на екипажот. Излегува дека Џек има долг кон легендарниот Дејви Џонс, владетелот на океанските длабочини, кој управува со морничавиот брод „Летечкиот Холанѓанец, кому му нема равен според брзината и таинственоста. Освен ако вештиот Џек не изнајде начин да се извлече од оваа ситуација, тој ќе биде проколнат да живее задгробен живот како слуга на Џонс. Овој развој на настаните ги попречува свадбените планови на Вил Тарнер и на Елизабет Свон, кои уште еднаш се наоѓаат во авантурите на Џек, кои водат до судири со морски чудовишта и со непријателски настроени островски жители, до средба со пророчицата Тија Далма, па дури и до таинственото појавување на таткото на Вил, Бутстрап Бил.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

djCvrle

U pripremi je peti nastavak,nešto Vam ostario copy-paste :-)

Објавено 07.06.2014
1


Реприза:
вторник, 23. октомври 2018
23:45 FOX Movies SI Пиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецот
четврток, 25. октомври 2018
06:30 FOX Movies Пиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецот
четврток, 25. октомври 2018
06:30 FOX Movies SI Пиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецот


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме