Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HTV2 21:48
Додај аларм
Игра на тронови - poster
АвторDavid Benioff
D.B. Weiss
жанрФантастика
Драма
ДржаваСАД
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Игра на тронови

Game of Thrones (2011)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

937

Содржина

сезона: 6
епизода: 1 - THE RED WOMAN >>

Најгледаната серија во историјата на ХБО, која стана и светски телевизиски феномен, „Игра на тронови, останува огромен хит за мрежата. Оваа година, по шокантните заплети на крајот од петтата сезона, вклучувајќи ја и крвавата судбина на Џон Сноу во рацете на бунтовниците од Црниот замок, за малку избегнатата смрт на Денерис во јамите за борба на Мирин, како и јавното понижување на Серсеј на улиците на Кингс Лендинг, преживеаните од сите делови на Вестерот и на Есос се прегрупираат за неизбежно да тргнат кон своите неизвесни поединечни судбини. Познатите лица ќе оформат нови сојузи за да ги засилат своите стратешки шанси за преживување, додека новите ликови што ќе се појават ќе ја предизвикаат рамнотежата на моќта на истокот, западот, северот и југот.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

вторник, 25. септември 2018
02:50 Sky Atlantic IT Igra prijestolja 4, epizoda 1.
вторник, 25. септември 2018
03:45 Sky Atlantic IT Igra prijestolja 4, epizoda 2.
среда, 26. септември 2018
03:15 Sky Atlantic IT Igra prijestolja 4, epizoda 3.
среда, 26. септември 2018
04:10 Sky Atlantic IT Igra prijestolja 4, epizoda 4.
сабота, 15. септември 2018
21:48 HTV2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме