Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 21:50
Додај аларм
Приказната за Египет - poster
жанрДокоментарен
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Приказната за Египет

Immortal Egypt (2016)

Актери

Joann Fletcher

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

804

Содржина

сезона: 1
епизода: << 3 - Zenith >>

Кај Колосите на Мемнон и Долината на кралевите, Џоан ги истражува вртоглавите висини кои ги достигнал Египет во времето на најголемиот фараон, Аменхотеп Трети.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

вторник, 18. септември 2018
21:50 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме