Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 14:05
Додај аларм
Бејб - poster
РежијаChris Noonan
СцеаристDick King-Smith
George Miller
рејтинг6.8/10
жанрКомедија
Драма
Семејство
ДржаваАвстралија
САД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (9)

Број на коментари (-)

Бејб

Babe (1995)

Актери

James Cromwell

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.5/10)

Посета

5002

Содржина

Бејб, прасе пораснато од овчарски кучиња, научило како да чува овци со мала помош на фармерот Хогет.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

katjamajdic19

Sladak film :)

Објавено 27.09.2011

ivanofinzi

Ti si slatka :) Od kud si?

Објавено 27.09.2011
2


Реприза:
сабота, 29. септември 2018
07:20 TV 1000 Бејб
сабота, 13. октомври 2018
18:00 DIVA Бејб
четврток, 18. октомври 2018
16:00 DIVA Бејб


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме