Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 10:40
понеделник 17. септември 2018
Додај аларм
Гениј на античкиот свет - poster
ВодителBettany Hughes
жанрДокоментарен
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Гениј на античкиот свет

Genius of the Ancient World (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(20.0/10)

Посета

384

Содржина

сезона: 1
епизода: 1 >>

Бетани Хјуз патува во Индија за да ги истражува револуционерните идеи на Буда.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме