Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 06:00
Додај аларм
АВТОМОБИЛИ - poster
РежијаJohn Lasseter
Joe Ranft
СцеаристJohn Lasseter
Joe Ranft
рејтинг7.1/10
жанрАнимација
Комедија
Семејство
Спорт
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (16)

Број на коментари (-)

АВТОМОБИЛИ

Cars (2006)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.4/10)

Посета

4540

Содржина

Лајтнинг Меквин е тркачки автомобил кој е опседнат со успехот, но кога оди по еден скратен пат и останува заглавен во малиот град Рејдиејтор Спрингс на Автопатот 66, тој открива дека во животот е важно патувањето, а не целната линија. Патувајќи низ земјата за да стигне на една трка во Калифорнија и да се натпреварува против двајца искусни професионалци, Лајтнинг Меквин запознава повеќе чудни ликови, вклучително и Док Хадсон, Сели Карера, како и за’рѓаниот но добар шлеп-камион Мејтер, кој му помага да сфати дека има поважни работи од трофеите, славата и спонзорствата.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме