Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 03:25
Додај аларм
Криенка - poster
РежијаJohn Polson
СцеаристAri Schlossberg
рејтинг5.9/10
жанрДрама
Хорор
Мистерија
Трилер
ДржаваСАД
Германија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (14)

Број на коментари (-)

Криенка

Hide and Seek (2005)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.3/10)

Посета

12759

Содржина

За младата Емили Каловеј, нејзиното играње криенка со измислениот пријател по име Чарли станало сѐ освен едноставно и невино. Наместо тоа, таа влегува во серија кошмарни настани што не може да ги спречи ни нејзиниот татко Дејвид. Роберт де Ниро го игра Дејвид Каловеј, намачен татко и вдовец, додека Дакота Фенинг ја игра младата ќерка Емили, која крие неверојатна тајна. Кога започнува приказната, сопругата на Каловеј, Алисон, ненадејно умира, што остава траума кај Емили. Таткото и ќерката се селат за да може Емили да се оддалечи од сеќавањата за нејзиниот живот со мајка ѝ во Менхетен. Наскоро Емили се спријателува со Чарли. Отпрвин, Дејвид на Чарли гледа со позитивни чувства затоа што Емили така се изразува, но по една серија ужасни настани тој почнува да мисли дека Чарли можеби е вистински..., а ако е така, тој мора да биде запрен.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 10. октомври 2018
02:30 HBO3 Криенка


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме