Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat Explore 06:40
вторник 23. октомври 2018
Додај аларм
Глад за жад - poster
АвторDavid Gullason
Jeffrey Kinnon
NarratorMartin Strong
жанрДокоментарен
ДржаваКанада
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Глад за жад

Jade Fever (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

231

Содржина

сезона: 2
епизода: << 7 >>

Биди цврст. Откако просејувањето на камења се покажало неуспешно за наоѓање жад, Клаудија размислува за поинаква стратегија на вадење руда за да ја спаси сезоната. Џош се заглавува додека го носи новиот багер.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

среда, 26. септември 2018
06:15 Viasat Explore Potraga za žadom 2, epizoda 12.
среда, 26. септември 2018
06:40 Viasat Explore Potraga za žadom 2, epizoda 13.
среда, 26. септември 2018
13:20 Viasat Explore Potraga za žadom 2, epizoda 9.
среда, 26. септември 2018
13:40 Viasat Explore Potraga za žadom 2, epizoda 10.
вторник, 23. октомври 2018
06:40 Viasat Explore


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме