Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat Explore 23:15
Додај аларм
Австралиски ловци на злато - poster
NarratorMatt Dickson
жанрДокоментарен
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Австралиски ловци на злато

Aussie Gold Hunters (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

152

Содржина

сезона: 1
епизода: << 4 >>

Поројните дождови се закануваат да им ја уништат сезоната на Валканите играчи. На зафрлените трагачи Хенри и Кели добро им оди работата, а Златните номади наоѓаат вистинско и ретко богатство.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

понеделник, 24. септември 2018
14:55 Viasat Explore Aussie Gold Hunters 2, epizoda 9.
понеделник, 24. септември 2018
15:40 Viasat Explore Aussie Gold Hunters 2, epizoda 10.
понеделник, 24. септември 2018
21:00 Viasat Explore Aussie Gold Hunters 2, epizoda 6.
вторник, 25. септември 2018
14:50 Viasat Explore Aussie Gold Hunters, epizoda 1.
недела, 14. октомври 2018
13:20 Viasat Explore


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме