Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 10:20
Додај аларм
Животното - poster
РежијаLuke Greenfield
СцеаристTom Brady
рејтинг4.8/10
жанрКомедија
Научна фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (12)

Број на коментари (-)

Животното

The Animal (2001)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(5.0/10)

Посета

5651

Содржина

Несмасниот полициски бирократ Марвин Манж (Роб Шнајдер) добива многу неочекувани нови физички способности кога е спасен при една несреќа од страна на ексцентричниот д-р Вајлдер, кој тајно го поправа телото на Марвин со делови од животни. По операцијата, Марвин нема сеќавање и изгледа нормално, но однатре тој не знае кој животински инстинкт ќе му исплива на површината. Откако намирисува еден шверцер на дрога, Марвин станува херој, но работите стануваат покомплицирани кога се запознава и се вљубува во Рајана (Колин Хаскел), поранешна екологистка, која сега е доброволец во едно локално засолниште за животни. Кога на сцена стапува инстинктот на пума кај Марвин, доаѓа до хаос, не само во засолништето туку и во локалната месарница. Кога животните во него почнуваат да надвладуваат, светот на Марвин станува сѐ подив и понепредвидлив.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 24. септември 2018
11:50 TV 1000 Животното


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме