Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 13:30
Додај аларм
Дивината - poster
РежијаSteve "spaz" Williams
СцеаристEd Decter
John J. Strauss
рејтинг5.0/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
ДржаваКанада
САД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Дивината

The Wild (2006)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.2/10)

Посета

3492

Содржина

Во оваа анимирана комедија на „Дизни“, една група животни од њујоршката зоолошка градина открива каква џунгла може да биде градот кога едно од животните по грешка е однесено во дивината, па тие одат на мисија да го спасат.
Неколку животни од зоолошката градина ја напуштаат својата заштитена средина и одат на улиците на големиот град во оваа анимирана хумористична авантура на „Дизни“. Самсон е кралот на лажната џунгла далеку од африканските низини. Тој е лав во њујоршката зоолошка и е главен кај другите животни меѓу кои се коалата Најџел, змијата Лери, жирафата Бриџит и њујоршката верверичка Бени. Гордоста во животот на Самсон е неговиот син Рајан, па тешко го доживува моментот кога Рајан е транспортиран назад во Африка. Самсон очајнички сака да го најде својот син, па со помошта на другарите тој бега од зоолошката и оди на опасна мисија да го спаси Рајан.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме