Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 04:45
Додај аларм
Бамби - poster
РежијаJames Algar
Samuel Armstrong
СцеаристFelix Salten
Perce Pearce
рејтинг7.3/10
жанрАнимација
Драма
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (14)

Број на коментари (-)

Бамби

Bambi (1942)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.4/10)

Посета

2790

Содржина

Анимирана приказна за Бамби, младото еленче, кое на раѓање го нарекуваат Принц на Шумата. Како што расте Бамби, тоа се спријателува со другите животни и ги учи вештините потребни за да преживее, па дури и наоѓа љубов.
Класичната приказна на Феликс Солтер, „Бамби“, е основа за анимираниот филм на „Дизни“. Го следиме еленчето Бамби од раѓањето, преку раното детство каде што има разни доживувања со своите пријатели, зајакот Тампер и смрдливецот Флауер, па сѐ до трауматичната ненадејна смрт на мајката на Бамби, која ја убиваат ловци, како и неговото додворување со убавата срна Фелин и спасувањето на неговите пријатели за време на еден голем шумски пожар. На крајот го гледаме возрасниот Бамби, кој го зазема своето место како Принц на Шумата.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 8. октомври 2018
12:20 HBO3 Бамби


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме