Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HTV2 15:30
Додај аларм
Викторија - poster
АвторDaisy Goodwin
рејтинг8.3/10
жанрБиографија
Драма
Историски
ДржаваОбединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Викторија

Victoria (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

723

Содржина

сезона: 1
епизода: << 8 - YOUNG ENGLAND >>

„Викторија, создадена и напишана од признатиот автор Дејзи Гудвин, а го прикажува животот на еден од најголемите монарси во историјата. Со висококвалитетна продукција и со одлична и наградувана актерска екипа, „Викторија ги прикажува вистинските настани според личните дневници на кралицата, кои отсликуваат јасен портрет на нејзината трансформација од импулсивна 18-годишна девојка до нејзините рани години како сопруга, мајка и водач на глобалната империја. Богата и со квалитетни ликови, протегајќи се од високите ешалони на кралскиот двор до вработените во подрумските простории, ова е приказна за страсни афери, битки за моќ и невозвратена љубов, во чиј центар се наоѓа новата кралица - силна, комплексна и цврста жена која мора на некој начин да стане трајна икона.

Еп. 8
Во поодмината бременост, Викторија се мачи да си ја зачува независноста по секоја цена додека заканата по нејзиниот живот не ја обвитка во страв. Таа се судира со премногу заштитничкиот однос на Алберт додека се бори да ги стави својата земја и народ пред своите лични потреби.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

недела, 30. септември 2018
03:18 #0 Viktorija, epizoda 1.
недела, 30. септември 2018
04:30 #0 Viktorija, epizoda 2.
недела, 30. септември 2018
05:16 #0 Viktorija, epizoda 3.
недела, 30. септември 2018
06:05 #0 Viktorija, epizoda 4.
недела, 23. септември 2018
15:30 HTV2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме