Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 23:40
Додај аларм
Задавени - poster
РежијаArpad Sopsits
рејтинг7.3/10
жанрКриминалистика
Трилер
ДржаваУнгарија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Задавени

A martfüi rém (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(5.8/10)

Посета

1859

Содржина

Овој психолошки трилер, врз основа на вистинити настани, се одвива во рурална Унгарија во 1960-тите, кога една серија од морничави убиства го потресуваат малиот град Мартфу. Еден убиец психопат продолжува да убива млади жени, додека еден невин човек е погрешно обвинет и осуден за злосторствата што никогаш не можел да ги изврши. Еден решителен детектив пристигнува на местото на злосторството и наскоро станува опседнат со случајот додека е под притисок од обвинителот кој сака злосторникот да биде обесен. Репресивниот општествен, политички и психолошки свет на социјалистичка Унгарија ќе нѐ внесе во мрежа на интригантни завери и вознемирувачки драми.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 1. октомври 2018
00:15 HBO2 Задавени


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме