Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 05:10
четврток 21. септември 2018
Додај аларм
poster
жанрДокоментарен
ДржаваСАД
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Времето кое го смени светот

Weather that Changed the World

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

354

Содржина

сезона: 1
епизода: 5

Ја реконструираме борбата на британските војници за контрола врз Вашингтон во судбоносната бура од 1814 г. и откриваме како ова насилно време имало клучна улога во историјата на главниот град.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 26. септември 2018
18:00 Viasat Nat./Hist. HD Времето кое го смени светот
петок, 28. септември 2018
18:30 Viasat Nat./Hist. HD Времето кое го смени светот
недела, 30. септември 2018
08:45 Viasat History Времето кое го смени светот


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме