Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
FOX Life 19:35
Додај аларм
Дневниците на принцезата - poster
РежијаGarry Marshall
СцеаристMeg Cabot
Gina Wendkos
рејтинг6.3/10
жанрКомедија
Семејство
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (11)

Број на коментари (-)

Дневниците на принцезата

The Princess Diaries (2001)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.5/10)

Посета

7346

Содржина

Срамежливата тинејџерка од Сан Франциско, Миа, е одгледана од самохрана мајка. Таа открива дека е принцеза на една мала европска земја поради смртта на нејзиниот отсутен татко кој бил принц на Џеновија, без таа да знае.
Со добитничката на „Оскар“, Џули Ендрус, шармантната Ен Хатавеј и Хектор Елизондо во главните улоги, „Дневниците на принцезата“ е интересна хумористична приказна што ќе го допре вашето срце. За тинејџерката Миа Термополис (Хатавеј), самото преживување на училишниот ден претставува авантура. Потоа доаѓаат шокантните вести дека таа е вистинска принцеза! Тука почнува комичната преобразба кон принцезинството, вклучувајќи бура во медиумите, љубоморни соученици и завера за освојување на нејзината земја.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

AfroditaDiana

Ok filmić za kratiti dosadu. :)

Објавено 25.06.2016
1


Реприза:
недела, 23. септември 2018
12:05 FOX Life Дневниците на принцезата
понеделник, 24. септември 2018
08:10 HBO2 Дневниците на принцезата
петок, 28. септември 2018
08:00 FOX Movies Дневниците на принцезата
петок, 28. септември 2018
08:00 FOX Movies SI Дневниците на принцезата


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме