Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 22:05
понеделник 24. септември 2018
Додај аларм
Скриена убавина - poster
РежијаDavid Frankel
СцеаристAllan Loeb
рејтинг6.8/10
жанрДрама
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (3)

Број на коментари (-)

Скриена убавина

Collateral Beauty (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

993

Содржина

Откако еден успешен њујоршки маркетинг-директор (Вил Смит) доживува лична трагедија, тој паѓа во длабока депресија. Но, кога почнува да пишува писма до љубовта, времето и смртта, тоа му помага да се справи со тагата.
Кога еден успешен њујоршки маркетинг-директот доживува голема трагедија, тој се повлекува во себе. Додека неговите загрижени пријатели очајнички се обидуваат да комуницираат со него, тој почнува да бара одговори во пишувањето писма до љубовта, времето и смртта. Но, кога неговите текстови почнуваат да му даваат одговори, тој почнува да го разбира својот живот и да сфаќа дека и најголемата загуба може да открие моменти на значење и убавина. Вил Смит е главниот лик во оваа драма во која играат и добитничката на „Оскар“ Хелен Мирен, Наоми Херис, Мајкл Пења и номинираните за „Оскар“ Едвард Нортон и Кира Најтли.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 27. септември 2018
20:10 HBO PL Скриена убавина
петок, 28. септември 2018
12:55 HBO PL Скриена убавина
петок, 28. септември 2018
14:50 HBO3 Скриена убавина
понеделник, 1. октомври 2018
18:30 HBO PL Скриена убавина


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме