Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar Estrenos 21:00
понеделник 24. септември 2018
Додај аларм
Лего Бетмен филм - poster
РежијаChris McKay
СцеаристSeth Grahame-Smith
Chris Mckenna
рејтинг7.3/10
жанрАнимација
Акција
Комедија
Семејство
ДржаваСАД
Данска
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Лего Бетмен филм

The LEGO Batman Movie (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

315

Содржина

Брус Вејн мора да се справи со вообичаените криминалци и негативци додека планираат да завладеат со Готам Сити, откривајќи дека случајно посвоил еден тинејџер кој станува неговиот помошник Робин.
Во истиот дух што го направи филмот „Лего“ светски феномен, лего Бетмен добива сопствена екранизирана авантура. Но во Готам Сити се подготвуваат големи промени, па ако сака да го спаси градот од Џокер, Бетмен ќе мора да соработува со други, а можеби и малку да се разведри.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 26. септември 2018
13:20 HBO3 Лего Бетмен филм
четврток, 27. септември 2018
08:45 HBO3 Лего Бетмен филм
сабота, 29. септември 2018
15:10 HBO PL Лего Бетмен филм
недела, 30. септември 2018
06:00 HBO PL Лего Бетмен филм


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме