Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 13:00
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
Сведок на обвинителството - poster
РежијаJulian Jarrold
СцеаристAgatha Christie
Sarah Phelps
рејтинг7.1/10
жанрКриминалистика
Драма
Мистерија
Трилер
ДржаваОбединетото Кралство
САД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Сведок на обвинителството

The Witness for the Prosecution (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.5/10)

Посета

1516

Содржина

Лондон од 1920-тите. Едно брутално убиство се случило во една убава лондонска куќа. Жртвата е гламурозната и богата Емили Френч. Сите докази посочуваат кон Леонард Вол, млад ерген, кому една наследничка му оставила големо богатство, а тој безмилосно ѝ го одзел животот. Ова барем е приказната што пред судот ја дава куќната помошничка на Емили, Џенет Мекинтајер. Сепак, Леонард е решителен дека неговата партнерка, таинствената Ромејн, може да ја докаже неговата невиност. Задачата да го застапува Леонард им припаѓа на адвокатот Џон Мејхју и на кралскиот советник сер Чарлс Картер. Драма во два дела, адаптирана од истоимениот краток расказ на Агата Кристи.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 27. септември 2018
14:00 HBO Сведок на обвинителството


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме