Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
CineStar Prem. 1 17:50
Додај аларм
Кејт и Леополд - poster
РежијаJames Mangold
СцеаристSteven Rogers
James Mangold
рејтинг6.4/10
жанрКомедија
Фантастика
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (16)

Број на коментари (-)

Препораки
Inspektor
Inspektor
1965img/kanali/rts-sat.jpg
Sam u kući
Sam u kući
1990img/kanali/prva-plus.jpg
Kolo sreće
Kolo sreće
1983img/kanali/prva-plus.jpg
Vrijeme nježnosti
Vrijeme nježnosti
1983img/kanali/pink-2.jpg

Кејт и Леополд

Kate & Leopold (2001)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.2/10)

Посета

10156

Содржина

Кејт Мекеј е жена од 21. век, а Леополд е шармантен ерген од 19. век. Кога двајцата странци ќе се сретнат во Њујорк, вековните разлики се судираат.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

Tomy

Lepsi film odavno nisam gledao :D

Објавено 20.05.2016
1


Реприза:
четврток, 4. октомври 2018
11:35 CineStar Prem. 1 Кејт и Леополд
вторник, 16. октомври 2018
18:35 CineStar Prem. 2 Кејт и Леополд
среда, 17. октомври 2018
12:50 CineStar Prem. 2 Кејт и Леополд
понеделник, 29. октомври 2018
17:30 CineStar Prem. 1 Кејт и Леополд


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме