Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat Nat./Hist. HD 00:20
четврток 28. септември 2018
Додај аларм
poster
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Најголемите измами во историјата

History's Greatest Hoaxes

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

739

Содржина

сезона: 1
епизода: 2

Кон крајот на 1912 година биле откриени череп и коска од вилица во малото село Пилтдаун во Сасекс. Се чинело дека тоа ќе биде крај на поврзувањето на човекот со мајмунот.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 28. септември 2018
17:25 Viasat History Најголемите измами во историјата


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме