Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 00:40
Додај аларм
Манчестер на море - poster
РежијаKenneth Lonergan
СцеаристKenneth Lonergan
рејтинг7.8/10
жанрДрама
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (4)

Број на коментари (-)

Манчестер на море

Manchester by the Sea (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

2021

Содржина

Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го открива и неговото бурно минато.
По смртта на постариот брат Џо (Кајл Чендлер), Ли Чендлер (Кејси Афлек) е шокиран кога дознава дека Џо го назначил за единствен старател на својот внук Патрик (Лукас Хеџис). Земајќи отсуство од работа, Ли се враќа во градот Манчестер на море за да се грижи за енергичниот 16-годишен Патрик. Тој е присилен да се справи со своето минато и со разделбата од неговата сопруга Ренди (Мишел Вилијамс), како и со заедницата каде што пораснал. Поврзани преку човекот кој го држел нивното семејство заедно, Ли и Патрик се обидуваат да се прилагодат во светот без него.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
вторник, 25. септември 2018
22:35 HBO PL Манчестер на море
среда, 26. септември 2018
14:20 HBO PL Манчестер на море
среда, 26. септември 2018
21:35 HBO2 Манчестер на море
недела, 30. септември 2018
23:15 HBO PL Манчестер на море


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме