Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 17:10
Додај аларм
Војна на професори - poster
РежијаRichie Keen
СцеаристVan Robichaux
Evan Susser
рејтинг5.6/10
жанрКомедија
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Војна на професори

Fist Fight (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.0/10)

Посета

1431

Содржина

На последниот училиштен ден, добриот професор Енди Кембпел случајно го предизвикува отпуштањето на неговиот колега Рон Стрикленд. Кога Стрикленд го предизвикува на тепачка, Кемпбел мора да најде начин да не биде истепан.
Ајс Кјуб и Чарли Деј играат средношколски професори подготвени да ги решат своите разлики на потешкиот начин, во комедијата „Војна на професори“. На последниот училиштен ден, добриот професор по англиски Енди Кемпбел (Деј) се обидува да се снајде со немирните ученици, со нефункционалната администрација и со буџетските кратења што ги загрозуваат работните места. Но, работите уште повеќе се влошуваат кога тој случајно наидува на својот колега Рон Стрикленд (Ајс Кјуб), кој го предизвикува Кемпбел на тепачка по часовите. Вестите за тепачката брзо се шират и се претвораат во добра работа и за училиштето и за Кемпбел.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 10. октомври 2018
23:55 HBO2 Војна на професори


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме