Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 11:30
Додај аларм
Полицајци во патрола - poster
РежијаDax Shepard
СцеаристRick Rosner
Dax Shepard
рејтинг6.0/10
жанрАкција
Комедија
Криминалистика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (3)

Број на коментари (-)

Полицајци во патрола

CHIPS (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

315

Содржина

Стар тркач со мотори, кој закрепнува од развод, и полицаец од Калифорниската патрола, а таен агент на ФБИ, мора да ги пребродат нивните карактерни разлики и да работат заедно за да откријат грабеж што можеби вклучува корумпирани полицајци.
Џон Бејкер (Дакс Шепард) и Френк Пончерело-Понч (Мајкл Пења) само што се приклучени на Калифорниската сообраќајна патрола (КСП) во Лос Анџелес, но заради многу поинакви причини. Бејкер е уништен поранешен професионален тркач со мотори, кој се обидува да го состави животот и бракот назад. Пончерело е арогантен таен агент на ФБИ кој истражува мултимилионски грабеж што можеби е внатрешна работа – во КСП. Неискусниот почетник и закоравениот професионалец се партнери кои се судираат повеќе од што се согласуваат, па почнувањето на вистинско партнерство е полесно кажано од сторено. Но со уникатните вештини на мотор од Бејкер и со уличниот ум на Понч можеби и ќе функционираат... ако првин не се полудат меѓусебно.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 22. септември 2018
22:40 HBO PL Полицајци во патрола
сабота, 22. септември 2018
23:35 Sky Cinema Comedy DE Полицајци во патрола
петок, 28. септември 2018
18:20 HBO Полицајци во патрола
сабота, 29. септември 2018
12:00 HBO Полицајци во патрола


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме