Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HTV2 20:05
Додај аларм
Милијарди - poster
АвторBrian Koppelman
David Levien
Andrew Ross Sorkin
жанрДрама
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Милијарди

Billions (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

340

Содржина

сезона: 2
епизода: 1 - RISK MANAGEMENT >>

Добитниците на „Еми и на „Златен глобус, Пол Џијамати и Демијан Луис играат во комплексната драма за моќта во њујоршкиот свет на високите финансии. Во втората сезона на „Милијарди, Боби Акселрод Екс (Демијан Луис) ги користи своите значителни ресурси за да му се одмазди на обвинителот Чак Роудс (Пол Џијамати). Потегот на Екс му наштетува на Чак кога тој се наоѓа под истрага и е присилен да се потпре на својата позиција и на семејството.

Епизода 1.
Чак се соочува со истрага од главниот обвинител. Екс го зајакнува „Екс капитал и ги разгледува своите можности за да го возврати ударот. Фондот се бори со економската ситуација што му се заканува на самото постоење на „Екс кап. Венди добива понуда од еден ривалски менаџер на хеџ-фонд. Лара интервенира при итна ситуација во училиштето на нејзините деца.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

вторник, 25. септември 2018
20:05 HTV2 Billions 2, epizoda 2.
вторник, 25. септември 2018
20:50 Canal+ Serie FR Milijarde 3, epizoda 9.
вторник, 25. септември 2018
21:40 Canal+ Serie FR Milijarde 3, epizoda 10.
петок, 28. септември 2018
00:30 Canal+ Serie FR Milijarde 3, epizoda 9.
вторник, 18. септември 2018
20:05 HTV2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме