Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 19:10
Додај аларм
poster
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Рим: Првата светска суперсила

Rome: The World's First Superpower

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

237

Содржина

сезона: 1
епизода: 1

Ја истражуваме легендата на Ромул и Рем и бараме докази за предисториската населба на Тибар. Во древната канализација на Рим откриваме како главните водачи го претвориле својот град во камен.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме