Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 17:15
Додај аларм
Различно како мене - poster
РежијаMichael Carney
СцеаристMichael Carney
Alexander Foard
рејтинг6.3/10
жанрДрама
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Различно како мене

Same Kind of Different as Me (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

527

Содржина

Инспиративна вистинита приказна за успешниот трговец со уметнички дела Рон Хал, кој се спријателува со еден бездомник во надеж дека ќе го спаси својот брак со Деби, жената чии соништа ќе ги одведат на неверојатно патување.
Од бестселерот на „Њујорк тајмс“ пристигнува инспиративната вистинита приказна за убавината на човечкиот дух. Успешниот трговец со уметнички дела Рон Хал (Грег Кинер) и неговата сопруга Деби (Рене Зелвегер) навидум имаат совршен живот. Но, кога нивната верба и семејството се ставени на испит, чудната поврзаност со еден бездомник (Џимон Хонсу) ги води на неверојатно патување што создава трајна врска. „Различно како мене“ е филм којшто критиката го опиша како „моќен и инспиративен“ и прикажува како еден едноставен чин на добрина може да промени сѐ.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме