Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 23:40
понеделник 24. септември 2018
Додај аларм
Таа - poster
РежијаPaul Verhoeven
СцеаристDavid Birke
Philippe Djian
рејтинг7.2/10
жанрКриминалистика
Драма
Трилер
ДржаваФранција
Германија
Белгија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Таа

Elle (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.0/10)

Посета

1883

Содржина

Светот на Мишел, директорка на една успешна компанија за видеоигри, се превртува наопаку кога доживува сексуален напад во својот дом. Наместо да го пријави злосторството, таа одлучува сама да го бара извршителот.
Мишел (Изабел Ипер) изгледа неуништливо. Таа предводи една успешна компанија за видеоигри и во својот љубовен живот го носи истиот безмилосен став што го има и во деловниот живот. Откако е нападната во својот дом од страна на непознат напаѓач, животот на Мишел се менува засекогаш. Кога решително сама тргнува да го бара напаѓачот, и двајцата се вовлечени во возбудлива игра што може во секој миг да излезе од контрола.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 27. септември 2018
03:50 HBO PL Таа
недела, 30. септември 2018
20:35 HBO2 Таа
четврток, 4. октомври 2018
22:45 HBO3 Таа
понеделник, 8. октомври 2018
02:25 HBO2 Таа


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме