Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 13:25
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
poster
жанрДокоментарен
ДржаваГерманија
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Како климата ја обликуваше историјата

How Climate Made History

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

250

Содржина

сезона: 1
епизода: 1

Дознаваме како создавањето на нашата планета, нејзината единствена позиција во однос на Сонцето и раѓањето на целиот планински синџир ја создале постојано променливата клима на Земјата.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 24. септември 2018
04:10 Viasat History Како климата ја обликуваше историјата


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме