Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Comedy IT 21:00
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
Моминска вечер - poster
РежијаLucia Aniello
СцеаристLucia Aniello
Paul W. Downs
рејтинг5.2/10
жанрКомедија
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Моминска вечер

Rough Night (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.0/10)

Посета

1801

Содржина

Во оваа комедија со нискобуџетен шмек, пет факултетски пријателки (кои ги играат Скарлет Јохансон, Кејт Мекинон, Џилијан Бел, Лана Глејзер и Џои Кравиц) повторно се соединуваат 10 години подоцна за еден луд момински викенд во Мајами. Нивното забавување оди во мрачна насока кога случајно убиваат еден стриптизер. Во целото лудило и обидот тоа да се прикрие, тие на крајот со зближуваат кога тоа е најбитно.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 28. септември 2018
13:25 Sky Cinema Comedy Моминска вечер
петок, 28. септември 2018
18:25 HBO PL Моминска вечер
петок, 28. септември 2018
21:00 Sky Cinema Comedy Моминска вечер
сабота, 29. септември 2018
11:25 HBO PL Моминска вечер


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме