Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 11:40
понеделник 24. септември 2018
Додај аларм
Како да бидеш латински љубовник - poster
РежијаKen Marino
СцеаристChris Spain
Jon Zack
рејтинг5.9/10
жанрКомедија
Драма
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Како да бидеш латински љубовник

How to Be a Latin Lover (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.0/10)

Посета

1929

Содржина

Откако по 25 години брак е оставен од неговата сопруга милионерка за помлад, еден маж кој направил кариера од заведување богати постари жени мора да се пресели кај својата сестра каде што почнува да учи за вредноста на семејството.
Оставен по 25 години брак од својата екстремно богата 80-годишна сопруга за еден помлад маж, разгалениот и банкротиран Максимо (Еугенио Дербез) е присилен да ги земе работите во свои раце, можеби и првпат во својот живот кој порано бил полн со луксуз. Како резултат на тоа, остарениот жиголо нема избор освен да побара сместување кај својата отуѓена сестра, вдовицата Сара (Селма Хаек) и десетгодишниот внук Хуго. Решен да се врати на луксузниот живот, Максимо го користи Хуго за да запознае една богата вдовица, но дознава дека љубовта и довербата мора да се заработат.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 24. септември 2018
11:50 Sky Cinema Comedy Како да бидеш латински љубовник
вторник, 25. септември 2018
04:05 HBO2 Како да бидеш латински љубовник
понеделник, 1. октомври 2018
04:00 HBO Како да бидеш латински љубовник
понеделник, 1. октомври 2018
14:20 HBO Како да бидеш латински љубовник


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме