Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 05:00
четврток 14. септември 2018
Додај аларм
Предупредување: Леков може да ве убие - poster
РежијаPerri Peltz
рејтинг7.0/10
жанрДокоментарен
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Предупредување: Леков може да ве убие

Warning: This Drug May Kill You (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

467

Содржина

„Предупредување: Леков може да ве убие ни дава поглед врз катастрофалните последици од зависноста од лекарства во САД, прикажувајќи ги семејствата чии животи биле уништени поради зависноста која почнала со легални рецепти за опасни лекарства за смирување. Преку лични и емотивни приказни за луѓе што најмногу страдале од епидемијата, овој филм ги прикажува проблемите на обичните луѓе на кои им биле издадени лекарства за смирување што предизвикуваат зависност, што често водело до зависност од хероин. „Предупредување: Леков може да ве убие прикажува приватни видеа и фотографии што ѝ даваат човечки лик на јавната здравствена криза, заедно со важни статистички податоци и информации за користењето и третманот со лекарства. Овој документарец претставува отрезнувачка слика за ужасната епидемија со која се соочува Америка денес, како и данокот што го зема од своите жртви и нивните семејства.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме