Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
SLO1 20:00
Додај аларм
Дарелови - poster
жанрДрама
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Дарелови

The Durrells (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Содржина

сезона: 2
епизода: << 5 >>

Топла и смешна британска серија за авантурите на едно семејство на еден прекрасен грчки остров откако го напуштиле својот англиски дом во потрага по подобар живот. Врз основа на трилогијата романи на Џералд Дарел, „Крф, „Дарелови ни ја прикажува сиромашната но весела вдовица Луиза Дарел која носи радикална одлука да побара нов живот за своето семејство кога нејзиниот избор во Англија во доцните 1930-ти е ограничен на живот во сиромаштија или на брак со богат но многу стар маж. Загрижена поради тоа што животите на нејзините четири деца на возраст од 11 до 21 година одат по погрешна патека, таа се сели во една куќа под грчкото сонце. Оваа прекрасно снимена серија го прикажува семејството додека се прилагодува на новиот живот, се соочува со сосема нови предизвици и запознава нови пријатели, ривали, љубовници - и животни.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

вторник, 18. септември 2018
20:00 SLO1


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме