Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 08:30
Додај аларм
Забранета историја - poster
жанрИсториски
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Забранета историја

Forbidden History (2013)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

581

Содржина

сезона: 4
епизода: << 2 >>

Нурнете во архивите на Ватикан во кои ги има личните документи на претходните папи и важни дела како што е транскриптот од судењето на Галилео и барањето за поништување на брак на Хенри Осми.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

вторник, 25. септември 2018
00:30 Viasat History Zabranjena povijest 4, epizoda 6.
вторник, 25. септември 2018
07:35 Viasat History Zabranjena povijest 5, epizoda 4.
среда, 26. септември 2018
00:35 Viasat History Zabranjena povijest 5, epizoda 1.
среда, 26. септември 2018
07:50 Viasat History Zabranjena povijest 5, epizoda 5.
среда, 31. октомври 2018
00:30 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме