Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 07:55
вторник 30. октомври 2018
Додај аларм
Забранета историја - poster
жанрИсториски
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Забранета историја

Forbidden History (2013)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

498

Содржина

сезона: 4
епизода: << 4 >>

Фактите и фикцијата за Темпларите се измешани по толку векови. Оваа епизода покажува друга слика и ги предизвикува ортодоксните верувања за редот што разлути огромен дел од Европа.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

среда, 26. септември 2018
07:50 Viasat History Zabranjena povijest 5, epizoda 5.
четврток, 27. септември 2018
00:20 Viasat History Zabranjena povijest 5, epizoda 2.
четврток, 27. септември 2018
05:15 Viasat History Zabranjena povijest 2, epizoda 3.
четврток, 27. септември 2018
07:15 Viasat History Zabranjena povijest 5, epizoda 6.
вторник, 30. октомври 2018
17:15 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме