Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 15:05
Додај аларм
Вондер вуман - poster
РежијаPatty Jenkins
СцеаристAllan Heinberg
Zack Snyder
рејтинг7.5/10
жанрАкција
Авантура
Научна фантастика
Војна
ДржаваХонг Конг
Кина
САД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Вондер вуман

Wonder Woman (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

1168

Содржина

Кога еден пилот се урива и раскажува за конфликтот во надворешниот свет, Амазонката Дијана го напушта својот дом, убедена дека може да ја спречи заканата. Во борбата заедно со мажите, Дијана ќе ја открие својата моќ.
Гал Гадо („Бетмен против Супермен: зора на правдата“) се враќа како главен лик во епската акциона авантура заснована на суперхероите на Ди-Си. Пред да стане Вондер вуман, таа била Дијана, принцеза на Амазон, обучена да биде непобедлива воинка. Дијана израснала на рајскиот остров Темискира и го напушта својот дом кога таму се урива еден американски пилот (Крис Пајн) и раскажува за конфликтот кој беснее таму. Убедена дека може да ја спречи заканата и дека може да се бори заедно со мажите во војната за крај на сите војни, Дијана ќе ги открие својата моќ и судбина.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 27. септември 2018
06:00 HBO3 Вондер вуман
сабота, 29. септември 2018
11:15 Sky Cinema Action Вондер вуман
сабота, 29. септември 2018
22:00 Sky Cinema Action Вондер вуман
вторник, 2. октомври 2018
16:55 HBO3 Вондер вуман


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме