Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Action DE 22:00
Додај аларм
Темната кула - poster
РежијаNikolaj Arcel
СцеаристAkiva Goldsman
Jeff Pinkner
рејтинг5.7/10
жанрАкција
Авантура
Хорор
Научна фантастика
Вестерн
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Препораки
CSI: New York
CSI: New York
2009img/kanali/rtl-crime.jpg
Batman: Početak
Batman: Početak
2005img/kanali/domatv.jpg
CSI: New York
CSI: New York
2009img/kanali/rtl-crime.jpg
CSI: New York
CSI: New York
2009img/kanali/rtl-crime.jpg

Темната кула

The Dark Tower (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

2637

Содржина

Филмот се темели на истоимениот бестселер на Стивен Кинг. Последниот стрелец Роланд е заробен во вечна битка со Човекот во Црно, решен да го спречи во рушењето на Темната кула, која го држи универзумот заедно.
Има и други светови освен овој. Амбициозната и широка приказна на еден од најпознатите автори, Стивен Кинг, се појавува на големите екрани. Последниот стрелец Роланд Дешајн (Идрис Елба) е заробен во вечна битка со Волтер О'Дим, познат како Човекот во Црно (Метју Меконахи), решен да го спречи во рушењето на Темната кула, која го држи универзумот заедно. Судбината на световите е во прашање, а доброто и злото ќе се судрат во последната битка бидејќи единствено Роланд може да ја одбрани Кулата од Човекот во Црно.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 23. септември 2018
18:20 HBO Темната кула
понеделник, 24. септември 2018
12:35 HBO Темната кула
вторник, 25. септември 2018
17:35 HBO PL Темната кула
среда, 26. септември 2018
11:05 HBO PL Темната кула


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме