Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 20:50
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
poster
жанрИсториски
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Тајните на кралските убиства

Royal Murder Mysteries

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

320

Содржина

сезона: 1
епизода: 6

На 20 јануари, 1936 година, Кралот Џорџ Петти на Англија бил прогласен за мртов. Неговиот личен лекар, Лордот Бертранд Досон, го потврдил бронхитисот како официјалната причина за неговата смрт.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 28. септември 2018
03:40 Viasat History Тајните на кралските убиства


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме