Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 09:25
Додај аларм
Партнер за лудата Мери - poster
РежијаDarren Thornton
СцеаристColin Thornton
Darren Thornton
рејтинг7.1/10
жанрКомедија
Драма
Романса
ДржаваИрска
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Партнер за лудата Мери

A Date for Mad Mary (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.0/10)

Посета

1469

Содржина

Откако 20 и кусургодишната луда Мери Мекардл нема партнер за венчавката на нејзината пријателка, таа е решена да си најде партнер, што доведува до една чудна врска што служи како лек за нејзиното проблематично минато.
Почетокот на животот како возрасен човек може да значи и крај на пријателствата од детството. Импулсивната Мери се враќа дома откако поминала шест месеци во затвор порад нејзината вмешаност во една училишна тепачка. Нејзината најдобра пријателка Шарлин се мажи за три недели, а на Мери ѝ треба да најде партнер за свадбата. Но, таа не може да најде соодветен партнер, а изгледа дека Шарлин не сака да поминува толку време со Мери како порано. Па, Мери бара прибежиште во друштвото на пејачката Џес, но тоа само уште повеќе ја збунува. Дали Џес е личноста што Мери ја барала целото ова време? А нејзината силна поврзаност со Шарлин – дали тоа било само обично детско пријателство?

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 1. октомври 2018
09:00 HBO3 Партнер за лудата Мери
вторник, 2. октомври 2018
04:35 HBO3 Партнер за лудата Мери


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме