Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 15:35
Додај аларм
Џаспер Џоyнс - poster
РежијаRachel Perkins
СцеаристShaun Grant
Craig Silvey
рејтинг7.0/10
жанрДрама
Мистерија
Трилер
ДржаваАвстралија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Џаспер Џоyнс

Jasper Jones (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.3/10)

Посета

1517

Содржина

Сред вечер, во жешкото лето 1969 година, Чарли е разбуден од одметникот Џаспер Џоунс. Џаспер го носи длабоко во шумата и му покажува нешто што засекогаш ќе му го смени животот.
Џаспер Џоунс претставува фасцинантна и трогателна австралиска приказна за созревањето на 14-годишниот Чарли Бактин. Вечерта кога градскиот одметник од мешана раса Џаспер Џоунс му го покажува мртвото тело на Лора Вишхарт, животот на Чарли се менува засекогаш. Откако тајната му е доверена и со верба дека Џаспер е невин, Чарли оди на опасно патување за да го најде вистинскиот убиец. Дејството се одвива за време на врелиот летен распуст во 1969 година, кога Чарли ги поразува локалните расисти, се соочува со разводот на своите родители и се вљубува до гуша кога открива што значи да се биде навистина храбар.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 4. октомври 2018
15:25 HBO3 Џаспер Џоyнс
среда, 10. октомври 2018
08:30 HBO3 Џаспер Џоyнс


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме