Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 07:25
понеделник 1. октомври 2018
Додај аларм
Водни жапци - poster
РежијаRobert Jan Westdijk
СцеаристRobert Jan Westdijk
рејтинг7.3/10
жанрКомедија
Драма
Семејство
Музика
ДржаваХоландија
Обединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Препораки
Redoslijed nestanka
Redoslijed nestanka
2014img/kanali/hrt2.png
Ljubav u eteru
Ljubav u eteru
2015img/kanali/hrt1.png
Torina romantična ljubav
Torina romantična ljubav
1971img/kanali/htv3.jpg
Ta luda vjenčanja
Ta luda vjenčanja
2014img/kanali/domatv.jpg

Водни жапци

Waterboys (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.0/10)

Посета

1388

Содржина

Виктор е женкар и писател на криминалистички романи, а неговиот син Зак е срамежлив виолончелист од Амстердам. Истовремено кога Виктор е исфрлен од мајката на Зак, Зак е откачен од неговата девојка. Немајќи каде да одат, двајцата одат на турбулентно патување во Шкотска, каде што и двајцата мажи подобро почнуваат да се разбираат самите себе, а и еден со друг. Овој филм со музика од легендарниот состав „Вотербојс е приказна за еден татко кој треба да порасне и за еден син кој треба помалку сериозно да го сфати животот.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
вторник, 2. октомври 2018
03:05 HBO3 Водни жапци


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме