Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Comedy 19:10
Додај аларм
Држење чекор со Џонсови - poster
РежијаGreg Mottola
СцеаристMichael LeSieur
рејтинг5.0/10
жанрАкција
Комедија
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Држење чекор со Џонсови

Keeping Up With the Joneses (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.2/10)

Посета

2150

Содржина

Кога нивните деца првпат заминуваат во летен камп, Џеф и Карен Гафни се надеваат дека ќе можат да минат малку време сами и да го обноват својот романтичен однос. Тоа е полесно да се каже одошто да се направи, а фантазијата на Карен е попречена од ненадејното пристигнување на новите соседи Џонсови, чиј неверојатен изглед е придружен со големата софистицираност на нивниот живот. Тим Џонс е патописец чие хоби е да создава сопствени стаклени скулптури, а неговата сопруга Натали е консултантка на социјални медиуми, гастрономска блогерка и хероина која им помага на сирачињата во Шри Ланка. Додека Карен се прашува зошто олку привлечни и исполнети луѓе би сакале да живеат тука, Џеф го смета Тим за најкул пријател што би можел да го има, но и Карен наскоро е заведена од гламурозниот и секси пристап кон животот во предградието што го има Натали. Но, веднаш штом се создава пријателството, семејството Гафни се наоѓа во средиштето на меѓународна шпионска афера која ќе им овозможи да ѕирнат во тој свет и ќе им покаже и на двете двојки што значи да се биде добар сосед.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 23. септември 2018
19:00 HBO2 Држење чекор со Џонсови
понеделник, 24. септември 2018
04:00 HBO2 Држење чекор со Џонсови


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме