Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 14:25
Додај аларм
Во потрага по Фелини - poster
РежијаTaron Lexton
СцеаристNancy Cartwright
Peter Kjenaas
рејтинг6.2/10
жанрАвантура
Драма
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Во потрага по Фелини

In Search of Fellini (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(3.5/10)

Посета

1540

Содржина

Дваесетгодишната Луси Канингам никогаш не бакнала момче, никогаш немала работа и никогаш немала пријатели. Нејзина најдобра а можеби и единствена пријателка е мајка ѝ Клер, која ја заштитувала од сите зла на светот, вклучително и од сопствената смртоносна болест. Свесна дека нешто се случува со мајка ѝ, Луси со својата веспа оди на интервју за работа во Кливленд. Таму наидува на еден бизарен и прекрасен фестивал за филмовите на големиот италијански режисер Федерико Фелини, каде го гледа неговиот филм награден со „Оскар, „Ла страда (1954) и веднаш се вљубува во него. Оваа таинствена трагикомедија ја остава Луси во немир и во потрага по одговори. По една смела одлука, таа го напушта својот мал град за да го најде режисерот и да ги разоткрие неговата и нејзината таинствена енигма. Тоа што следи е чудно и спектакуларно патување низ романтичните предели на Италија, кога Луси ги сретнува не само ликовите од филмовите на Фелини туку и фантазиите и кошмарите што го дефинирале режисерот.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 30. септември 2018
17:15 HBO2 Во потрага по Фелини
петок, 5. октомври 2018
15:30 HBO3 Во потрага по Фелини
вторник, 9. октомври 2018
17:25 HBO3 Во потрага по Фелини


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме