Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Comedy 13:40
Додај аларм
Мојот слеп брат - poster
РежијаSophie Goodhart
СцеаристSophie Goodhart
рејтинг6.0/10
жанрКомедија
Драма
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Мојот слеп брат

My Blind Brother (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.5/10)

Посета

1903

Содржина

Роби (Адам Скот) е слеп спортист што е шампион и е локален спорстки херој кој заедницата го обожава и го смета за апсолутно безгрешен. Неговиот брат Бил (Ник Крол) знае дека вистинскиот Роби е самобендисан и арогантен, но сепак го поддржува при секој маратон. Кога на Бил му се посреќува со една шармантна дама (Џени Слејт), тој мисли дека неговата карма можеби конечно се остварила, сѐ додека брат му не го запознава со неговата симпатија (а тоа е истата Џени Слејт). Сега Бил мора да одлучи дали повторно ќе биде втор или конечно ќе му се спротивстави на својот слеп брат.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 19. септември 2018
16:35 Movistar Comedia Мојот слеп брат
среда, 19. септември 2018
21:00 Sky Cinema Comedy Мојот слеп брат
недела, 23. септември 2018
10:40 HBO PL Мојот слеп брат
недела, 7. октомври 2018
15:40 HBO2 Мојот слеп брат


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме