Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema DE 20:15
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Кингсмен: Златниот круг - poster
РежијаMatthew Vaughn
СцеаристJane Goldman
Matthew Vaughn
рејтинг6.8/10
жанрАкција
Авантура
Комедија
ДржаваОбединетото Кралство
САД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Кингсмен: Златниот круг

Kingsman: The Golden Circle (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(5.0/10)

Посета

596

Содржина

Откако е уништена базата на „Кингсмен“ и светот е во заложништво, преживеаните агенти наоѓаат пат до една сојузничка шпионска организација во САД, по име „Стејтсмен“. Двете агенции мора да се здружат за да го победат заедничкиот непријател.
Овој филм ни ја прикажува меѓународната разузнавачка агенција што работи во најголема дискреција и чијашто главна цел е да го чува светот безбеден. Во филмов, нашите херои се соочуваат со нов предизвик. Кога нивната централа е уништена и светот е во заложништво, нивното патување ги води до откривање на една сојузничка шпионска организација во САД, наречена „Стејтсмен“, која датира уште од времето кога и двете агенции биле оформени. Во новата авантура што ги става на испит силата и интелигенцијата на агентите, овие две елитни тајни организации се здружуваат за да поразат еден безмилосен заеднички непријател и да го спасат светот, нешто што на Егзи му станува навика...

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 21. септември 2018
09:05 Sky Cinema DE Кингсмен: Златниот круг
петок, 21. септември 2018
14:30 Sky Cinema Action Кингсмен: Златниот круг
петок, 21. септември 2018
21:00 Sky Cinema Action Кингсмен: Златниот круг
сабота, 22. септември 2018
13:05 Movistar Estrenos Кингсмен: Златниот круг


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме