Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 02:00
Додај аларм
Хоризонт - poster
РежијаMarian Crisan
СцеаристMarian Crisan
Ioan Slavici
рејтинг6.1/10
жанрАкција
Криминалистика
Драма
ДржаваРоманија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Хоризонт

Orizont (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(2.0/10)

Посета

1330

Содржина

Во обид да најдат „среќа по многу години работа во странство, брачните сопружници Лучијан и Андра се засолнуваат во едно далечно село скриено во планините на Западна Романија. Работите се навидум добри сѐ додека не сфатат дека сѐ што се случува на планината, вклучително и нивните животи, се контролирани од Золи, одметник кој е вклучен во незаконска сеча на шумата. Семејството и нивниот мотел по име „Хоризонт наскоро ќе се вмешаат во конфликтот помеѓу полицијата и шумската мафија.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме