Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 19:00
Додај аларм
Истребувач 2049 - poster
РежијаDenis Villeneuve
СцеаристHampton Fancher
Michael Green
рејтинг8.1/10
жанрДрама
Мистерија
Научна фантастика
Трилер
ДржаваСАД
Обединетото Кралство
Унгарија
Канада
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Истребувач 2049

Blade Runner 2049 (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(4.3/10)

Посета

1008

Содржина

Во 2049 година, новиот истребувач, полицаецот Кеј, открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара поранешниот истребувач Рик Декард, кој е исчезнат 30 години.
По триесет години од настаните во првиот филм, новиот истребувач, полицаецот Кеј (Рајан Гослинг), открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара поранешниот истребувач Рик Декард (Харисон Форд), кој е исчезнат 30 години.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 26. септември 2018
05:05 Sky Cinema Max IT Истребувач 2049
среда, 26. септември 2018
16:30 Sky Cinema Max IT Истребувач 2049
среда, 3. октомври 2018
23:55 HBO PL Истребувач 2049
петок, 5. октомври 2018
23:20 HBO Истребувач 2049


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме